Gıda Mikserleri Hakkında

Gıda Mikserleri Hakkında

Mikserler, özellikle gıda işlemede oldukça önemli bir işleve sahip ürünlerdir. Karıştırma işlemi ile pürüzsüz ve homojen ürünlerin elde edilmesini sağlayan profesyonel mikserler, pek çok işletme için büyük önem arz etmektedir. Profesyonel mutfaklar için oldukça önemli bir makine olan mikser çeşitleri, ihtiyaçlara göre mutfaklarda bir ya da birden fazla sayıda bulunabilirler. Özellikle hamur ile çalışan gıda işletmelerinin bu ürünler arasından seçim yaparken oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Peki, mikser çeşitleri hangileridir?

Mikser Çeşitleri

mikser çeşitleri, yüksek kapasiteli mutfaklarda pek çok malzemeyi birbirine karıştırmak için üretilmiş makinelerdir. Bu makine çeşitlerinin en önemli özelliği, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmelidir. Bu paslanmaz malzeme sayesinde mikserler çok uzun süre çalıştırılmalarına rağmen oldukça dayanıklı bir şekilde yıllar boyunca kullanılırlar. Bunun yanında paslanmaz çelik malzeme temizlenmesi kolay olduğu için hijyenik kullanım olanağı da sağlamaktadır.

Paslanmaz çelik hazneye ve yine çelik gövdeye sahip olan mikserler ile hem sıvıları karıştırabilir hem de hamur yoğurabilirsiniz. Bu ürünler, güç ve devir sayılarına göre mikser ve hamur yoğurma makinesi olarak isimlendirilirler. Bunların yanında mikserler, monofaze ve trifaze çalışanlar olarak güç kaynağına göre ikiye ayrılmaktadır. Hamur ile çalışma durumuna göre hamur yoğurma ve mikser olarak adlandırılırlar. Mikser çeşitleri arasında yer alan bu ürünleri birbirinden farklı kılan noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki, mikserlerin yüksek devirde çalışması gelmektedir. Bunun yanında mikserler çırpıcı özelliğe sahiptirler. Ancak hamur yoğurma makineleri daha yoğun kıvamda hamurların yoğurulmasında kullanılır ve çırpma özellikleri bulunmamaktadır. Yine güç olarak mikserlerden daha güçlü ürünlerdir.

İşletmeniz için mikserler arasından tercihte bulunmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki satın alacağınız mikserin paslanmaz çelik malzemeden imal edilip edilmediğidir. Bir diğeri ise mikserin haznesi sizin hazırlayacağınız karışımları çırpmak için yeterli olup olmadığıdır. Ayrıca satın alacağınız ürünün koruma kafesinin olmasına da önem vermelisiniz.

Doğru mikser seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Bu durum hamurun ya da kremanın istenilen kıvamda ve homojen olarak karışması için şarttır. Siz de işletmeniz için mikser satın almak ve mikser fiyatlarını öğrenmek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla